Lazer Baskı başta metal, cam, kristal, mermer, porselen, ahşap, deri, plastik ve pleksiglass olmak üzere istenilen her yüzeye yapılabilmektedir. Lazer baskıda önemli olan malzemenin mukavemetine göre lazer ışını gücünü ayarlamaktır.
Ürün konusunda hiçbir sıkıntı olmamakla birlikte saydığımız ürünlerin çoğuna sadece lazer baskıyla markalama yapılabilmektedir.

Lazer Baskıda renk tercihi yoktur. Promosyon ürünlerine lazer baskı uygulandığında yapılan işlem sadece zeminin lazer ışığı ile kazınması olduğundan lazer baskı yapılan zeminin altından ne renk çıkarsa lazer baskı rengi odur.
Dolayısıyla ürüne lazerle renk vermek mümkün değildir. Tecrübelerimize dayanarak lazer baskı yaptığımız ürünlerden; ham metal ürünlerde genellikle kahverengi ve tonları, Alüminyum ürünlerde genellikle beyaz, Ahşap ürünlerde genellikle
kahverengi veya siyah renk çıktığını söyleyebiliriz. Tabiî ki bu lazer baskı sonrası % 100 bu renkler çıkacak demek değildir.

Lazer baskıyı herhangi bir kimyasalla veya bıçak gibi keskin ürünlerle dahi çıkarmak mümkün değildir. Kısaca şöyle diyebiliriz Lazer Baskı ömürlüktür.

Sağlıklı bir baskının ilk şartı Lazer Baskı yaptırmak istediğiniz logo veya yazıların CorelDraw, Freehand veya Adobe Illustrator gibi vektörel programlarda hazırlanmış olmasıdır. Bu programlarda hazırlanan tasarımlar istenilen ebata uygulanabileceğinden
kalite kaybı olmadan tüm baskı alanı kullanılabilecektir.

Eğer çalışmalarınız bu programlardan herhangi birinden hazırlanmamış ise logonuzu yüksek çözünürlükte JPG, GIF, BMP veya PNG formatında bize gönderirseniz bünyemizde bulunan profesyonel grafikerlerce logonuz ve bilgilerinizin çalışması hazırlanabilmektedir.

Hazır tasarımı olan veya tarafımızca hazırlanan baskı bilgileri, lazer baskı makinesinin formatına çevrilerek ürün çeşidine göre verilecek hız ve güç değerleriyle baskı aşamasına geçilmektedir.

Dilerseniz değerli dostlarınızın, başarılı çalışanlarınızın veya özel müşterilerinizin isimlerini bize göndererek tek tek isimlerinin seçeceğiniz ürün üzerine kazımasını yapabilmekteyiz.

Lazer Baskı yaptırmak istediğiniz logo veya yazılar hazırlandıktan sonra ürünleriniz basılıp tekrar orjinal paketlemesi yapılarak siz değerli müşterilerimize en kısa zamanda teslim edilmektedir.

Lazer Baskıda baskı yapılacak alan en önemli fiyat konusunda etkendir. Baskı adeti, baskı büyüklüğü ve tarama alanına göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Lazer baskı da diğer baskılarda ki film ve klişe ücreti alınmamaktadır.

Lazer Baskı yapılan ürün, baskının ömrü ve baskı alanı göz önüne alındığında kesinlikle pahalı bir baskı şekli değildir. Örnek vermek gerekirse promosyon olarak yapılacak metal bir kaleme serigraf veya tampon baskı yaptığınızda baskı ömrü ürünü elinize alana
kadardır. Hatta asit indirme ve hidrolizde bile yakın bir zamanda baskının aşınarak yok olduğunu göreceksiniz. Ama daha öncede belirttiğimiz gibi lazer baskı ömürlüktür.
Ayrıca diğer baskılarda ortalama bir kalem üzerine 4-5 mm. Baskı yapılabilirken lazer baskı ile istenildiği takdirde bu 8 mm.’e kadar çıkabilmektedir. Bu da baskı alanını büyüttüğü için ürünün diğer yüzeylerine baskı ücreti vermenizi gerektirmeden tek tarafta
tüm bilgilerinizi toplama imkanı sunmaktadır.
Lazer baskının en önemli özelliklerinden birisi ise film, klişe gibi baskı öncesi işlemler gerektirmediğinden isme özel baskı da en ucuz baskı yöntemidir.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.